Z cesty po jižní Francii: Úvod

2. dubna 2014 v 0:38 | Kara |  Příspěvky Kary

V dubnu 2013 jsem se zúčastnila poznávacího zájezdu zaměřeného na návštěvu míst v oblasti jižní Francie, kde nacházíme stopy působení Ježíšových apoštolek a učednic Marie Magdalény. Cestou nás vedla a seznamovala se svými poznatky dr. Hanka Sar Blochová, která tuto oblast zkoumala v návaznosti na oblast působení prvních křesťanů v oblastech Sýrie a dál rozšiřovala tuto linii na oblas Španělska v návaznosti na Svatojakubskou cestu do Santiaga.

Městečko Le Puy en Velay


Touto cestou nás také doprovázela průvodkyně Blanka Klusoňová, která se svou cestovní kanceláří Sen zajišťovala celkové zázemí. Program cesty byl nejen bohatý na ezoterní výklad, ale také rovnovážně doplněn o další historické poznatky a zajímavosti včetně několika profesionálně vedených ochutnávek francouzských vín a olivových olejů.

Tuto kombinaci a spolupráci Hanky s Blankou vřele doporučuji pro všechny zvídavé duše, které tyto témata zajímají. V roce 2014 pořádá Hanka Blochová další jarní zájezd po Francii a Španělsku a na podzim po Anglii.
Více na: http://sar-blochova.cz/sekce/zajezdy/

Staré francouzské městečko s typickými vinnými poli a olivovníky


Ale zpět k tématu. Francie je s Českou republikou spjatá mimojiné i spojením Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny, kdy Jan vyrůstal na francouzském dvoře a od svých sedmi let zde byl vychováván také jeho syn Václav později Karel IV. Karlovým vyychovatelem byl doktor teologie Pierre Roger, který měl na Karla velký vliv. Později byl zvolen papežem se jménem Kliment VI, v této funkci také schválil Karlovu kandidaturu na římského císaře.

Socha Karla IV v Avignonu


Pro cestu do Francie jsem se rozhodla po prožitém semináři na Karlštejně, kde jsem vnímala časovou, vztahovou a duchovní linií života Karla IV s Annou Svídnickou s dobou Ježíše a práce apoštolek a staroegyptskými mystérii. V podstatě duchovní kořeny České republiky linoucí se v křesťanské tradici a v Ježíově duchu, původně vychází z egyptského učení, do kterého byl Ježíš zasvědcen, ze kterého vzešel a které také praktikoval.

Skrz jižní Francii jsme se vydali hlavně po stopách apoštolek a jejich příběhů. I v této souvislosti s jejich působením vznikla známá poutní Svatojakubská cesta. Vydali jsme se tedy jako poutníci po místech, která jsou součásti této poutě, po místech, která k nám různě promlouvala a která nás i sebe vnitřně sjednocovala a očišťovala v rámci našeho konkrétního nastavení, v kterém jsme se sešli.

Putník na schodech katedrály, ustrojený se symboly svatého Jakuba, patrona poutníků


Z této cesty bych chtěla v dalších příspěvcích předat poznatky a vjemy, se kterými jsem se setkala a které jsem prožila. Zajímá-li Vás podrobněji toto téma, doporučuji publikace Hanky Sar Blochové - Mesiáš, Marie z Magdaly a ženy v životě Ježíše, či Mysterium Karlštejna. Ale jak už napsal Jirásek ve F. L. Věkovi: Dává-li kniha hotovou odpověď není dobrá, kniha má vést k dalším otázkám, které nám stejně nakonec zodpoví jen naše nitro.


Otevřené srdce a jasnou mysl Vám přeje Kara.

* * * 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama