Demonstrace lidu v Drážďanech

6. ledna 2015 v 21:43 | Ivan B
Přidávám tu malou reportáž z akce německé demnostrace, kterou každé pondělí pořádá organizace PEGIDA (Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu) v Drážďanech a připojují se i další města. Tyto demnostrace německá kancléřka odsoudila jako extremistické, média o nich zatím obrazně moc nehovoří.

Reportáž médií o demonstraci zde:
http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/v-drazdanech-tisice-lidi-opet-protestovaly-proti-islamizaci-nemecka--1439934

Zde uvádím z blogu Ivana Běhounka jeho vlastní zkušenost
Doporučuji přečíst přímo z jeho blogu, kde jsou zveřejněny i fotky.

http://behounek.blog.idnes.cz/c/442467/PEGIDA-Drazdany-na-vlastni-oci.html

PEGIDA Drážďany - na vlastní oči

PEGIDA je poměrně nová iniciativa, která vznikla v Drážďanech na podzim roku 2014. (Více o ní píše blogger Jiří Heincl zde.) Informace o PEGIDA z medií jsou různé. Pro některé naše novináře se jedná o nacionalisty. PEGIDA má však v názvu jiný termín a to "patriotismus", čili vlastenectví. Abychom si udělali vlastní obrázek, vypravili jsme se včera 5.1.2015, do Drážďan. Byli jsme totiž zvědaví, jaký dojem si z návštěvy demonstrace PEGIDA odneseme my. Tady je stručný report.

Na místo pořádání demonstrace jsme dorazili s předstihem necelé půlhodiny oproti ohlášenému začátku. Prostor do vzdálenosti mnoha desítek metrů od improvizované tribuny byl osvětlen dvěma reflektory a tak bylo patrné, že jdeme vlastně pozdě. Již nebyla šance dostat se dopředu a navíc další stovky účastníků stále přicházely.

Zajímalo nás, jací lidé sem přišli vyjádřit svůj nesouhlas s imigrační politikou současné německé vlády a s rostoucí islamizací Evropy. Řekl bych, že pokud se týká věku, byly zde zastoupeny téměř rovnoměrně všechny věkové kategorie, kromě malých dětí.

Zájem novinářů byl evidentní. Viděli jsme několik televizních přenosových vozů cizích společností . Naše z Čech jsme nezahlédli. Česká media zřejmě přinesou převzaté zprávy. Jsme na ně zvědavi :-)

Paní kancléřka to od svých spoluobčanů na demonstraci pěkně schytala. Později, při projevech řečníků, vyvolávala zmínka o jejím prohlášení, že PEGIDA jsou "neonacisté a rasisté", bouřlivý nesouhlas.

V davu kromě transparentů byly vidět vlajky účastníků z různých částí Spolkové republiky. Evidentně sem přijelo hodně lidí z jiných oblastí Německa. Otázkou je, zda pak nechyběli doma.

Bylo smutné vidět, že se němečtí starousedlíci musejí dovolávat respektu a tolerance pro všechny. Politici EU zřejmě ještě neví, že právě tato slova islám ve vztahu k nemuslimům vůbec nezná.


Mezi transparenty a vlajkami nešel přehlédnout svítící kříž křesťanů, kteří nesdílejí multikulturní a zbabělecká stanoviska některých představitelů místního kléru, zdejších Halíků.


Proslovy řečníků se v úvodu vždy obracely nejprve k evropanům a po té teprve k Němcům. Přihlížející přerušovali řečníky jen málo. Davové emoce, které známe z Václavského náměstí, nebo Letné roku 1989 tady patrny nebyly.

Když jsem viděl v davu velké množství německých vlajek, náhle jako bych v duchu slyšel naše české islámofily zase říkat ta slova o ošklivých nacionalistech. Tak jen jim pro připomenutí:

Ostatně nevypadáme my na Letné jako "banda nácků"? :-) (Pro islámofily vysvětlivka: Byl to žert!)

Čas nás tlačil a tak jsme jen neradi opouštěli Němce, kteří mají stejné obavy o Evropu jako my. Ještě pohled z dálky a "Auf Wiedersehen!" V boji proti islamizaci Evropy jsme s vámi!


* * *

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama