Jak to vypadá ve Švýcarsku dnes

7. června 2015 v 10:18
Informace o soužití švýcarského obyvatelstva s muslimy. Všude je to stejné, sotva je jich víc, už násilnický charakter islámu nezapřou.
Ale stále jsou zde snahy Čechy přesvědčit, že islám je mírumilovné náboženství.


Vážené matky, čerstvá zpráva!

Na víkend k nám přijeli příbuzní ze Švýcarska, kteří tam v roce 68 emigrovali. Normálně se tam začlenili a pracovali, dnes důchodci. Teta je sestřenice mého otce. Hned jsem zavedla řeč na imigranty, jak se k tomu staví a jak to tam vypadá. Teta byla ze začátku opatrná, nevěděla, jak to mám já. Řekla, že ač jsou sami emigranti, tak že k téhle islámské uprchlické vlně se staví hodně negativně a to proto, že už pár let tam mají imigranty a jsou s nimi velké problémy. Nechtějí se začlenit, nechtějí pracovat, nechají se zaměstnat na 3 měsíce jen proto, aby pak mohli brát podporu. Navíc pokud někdo dostane azyl, okamžitě za ním přichází velmi početná rodina a prý jejich rodina nekončí nikde… Zahalené ženy nechtějí před policisty sundat burku, nechtějí se fotit na doklady, bylo jim nařízeno, že musí, jinak doklad nedostanou.

Ženy jsou velmi arogantní např. v obchodech, stalo se jí, že si prohlížena oblečení na takovém tom kolotoči, přišla muslimka a kolotoč roztočila schválně prudce, aby ji prohlížený kousek vyrvala z ruky. Její dceři se zase stalo, že muslimské dítě začalo kopat do jejího psa (30cm), ona ho jemně odstrčila a vysvětlila, že takhle se nemůže chovat ke zvířatům. Okamžitě tam byla skupina zahalených žen a začala ji vyhrožovat, co si to dovoluje, její dcera raději rychle odešla, měla strach, že ji fyzicky napadnou.

V některých kantonech je třeba 80% dětí ve školkách a školách muslimských a učitelky mají velké problémy. Dávají prý silně najevo (i děti), že pohrdají nemuslimy. Začínají požadovat stále víc a víc své zvyky, např. nechtějí vepřové, ale ne jen, že by to nejedli oni sami, ale nutí nejedení vepřového i bezvěrcům! Požadují stavění minaretů, na to bylo nějaké referendum a minarety neprošly (výsledek byl celkem těsný). Lidi se už dost bojí o svou bezpečnost a obávají se o budoucnost země. Prý se tam často koná nějaké veřejné hlasování - asi něco jako referendum - ale pokud jsou u moci zrovna socialisti nebo zelení, tak potlačují hlas lidu. Ještě důležitá jedna věc: pokud imigrant nebo např. muslim způsobí tr. čin nebo má nějaký problém, tak novináři nemůžou napsat, že to byl muslim ani imigrant, protože by to byla diskriminace (víra). Našli ale termín, který obchází to nařízení, teta to nedokázala přesně přeložit, ale něco jako "nezápadního původu". A pod takový článek se novinář nikdy nepodepíše jménem kvůli obavě z odplaty.

Takže pokud někdo nevěřil, že se něco takového opravdu děje už třeba v Británii, Německu, tak tady má další důkaz, že se to opravdu děje. Oni jsou mírumilovní, ale jen ze začátku, kdy jich je málo. Naši příbuzní bydlí u Zurichu a v ulici bydlí albánská rodina, prý žádný med…… téma imigranti pak skončilo, přišla na řadu rodinu, vidíme se jednou za rok, tak abychom taky probrali něco jiného….předávám vše tak, jak mi teta řekla!

Muslimové ve Švýcarsku

Ve Švýcarsku žije odhadem 400 tisíc muslimů, většinou z bývalé Jugoslávie nebo Turecka. Švýcarsko má 7,5 milionů obyvatel. Po křesťanství je islám druhým nejrozšířenějším náboženstvím v zemi. Podle vlády aktivně praktikuje náboženství méně než 13 procent tamních muslimů. Pod Alpami stojí dvě stě mešit, jen čtyři z nich mají i minaret.


* * *

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama