Tak už nám zakázali i tleskat

19. června 2015 v 13:49 | Jana Volfová |  Odkaz dalších duší

Včera proběhlo mimořádné jednání Poslanecké sněmovny ČR ohledně informování o opatření proti ilegální migraci, které se také nevyhneme. Toto jednání vyvolal tlak veřejnosti, která chce po svých politických zástupců jasné stanovisko a opatření, které zajistí bezpečnost, hospodárnost a udržení demokratického rázu naší země. Toto jednání probíhalo i na ČT 24 živě.

Z toho jednání je zřejmý nezájem mnoha představitelů vlády v čele s premiérem Sobotkou o konkrétním řešení této situace. Pan Sobotka už zřejmě zapomněl na dobu, kdy byl proti němu ukutečněn panem Haškem puč a lidé přišli na Hradčany jej podpořit, protože to nebylo fér. Věřím, že po včerejším jednání, by už nepřišli. Pan Sobotka vyhodí z vlády pana Chládka za "sexistické" řeči, ale s panem Babišem s jeho nekalými podnikatelskými i politickými praktikami "jedná" ideově slušňácky dál. Na slova minitra obrany Stropnického ani nemám slov. Taková chodící mrtvola naši zemi bránit nebude. Nezbude nám nic jiného, než se spolehnout na sebe.


Byl smutný pohled i na galerii, kde seděli zástupci veřejnosti, té veřejnosti, která podepisovala petici proti povinným kvótám. Zasláno bylo okolo 75 000 podpisů, kdy každý den průměrně tuto petici podepsalo 5000 lidí z celé ČR. Kdy naposledy se lidé mimo voleb takto konkrétně vyjádřili?

Byl to velice smutný pohled, neboť nemohli ani tleskat. Kvůli 2 prázdným řadám určených pro úředníky se tohoto jednání nemohlo zúčastnit více lidí. Smutný pohled na naší demokracii, která poslední dobou pomalu ale jistě umírá. Zde je svědecví Jany Volfové, která na té galerii seděla.

Tak už nám zakázali i tleskat

Nepatřím mezi ty bývalé poslance a poslankyně, co se z nostalgie potulují po sněmovně a vzpomínají na lepší časy. Takže jsem s výjimkou dvou návštěv petičního výboru s peticemi Bloku proti islámu ve sněmovně nebyla přes deset let.

Dnes jsem se ale vypravila na mimořádnou schůzi sněmovny k opatření proti ilegální migraci. Z šoku, co jsem zažila, se budu vzpamatovávat asi ještě pár dní.

"Jdu na galerii"zahlásila jsem hrdě ve Sněmovní 4 a vyndala jako správná občanka svůj občanský průkaz. Zatím vše při starém, zapsali si mne a vydali mi kartičku. Tak kráčím k rámu, aby mne prohlídli. A ouha, tašku a všechno mimo mobilu jsem musela nechat v šatně!! Za Miloše Zemana i Václava Klause bylo normální, že se taška zrentgenovala a prostě jste si jí mohli nechat. Nahoře na galerii vidím DVĚ první řady zablokované pro úředníky tedy 38 míst z cca 80ti celkových. Opět šok, za nás to byla jedna polovina řady a byla stejně jako dnes naprosto prázdná. Jen dneska to znamenalo, že se mohlo na sněmovní jednání podívat o dvacet lidí více, které prostě dovnitř nepustili. A největší šok bylo 10 lidí ochranky!! Velcí silní pánové (nic proti nim, asi chránit umí) tak prostě pečlivě sledovali, jestli si náhodou neutírám nos nějakým divným kapesníkem. Za nás tam nebyl nikdo a to bylo po 11. září a všude se zvyšovala ochrana. My se tehdy ale lidí nebáli. Za nás chodili na galerii odboráři s transparenty, senioři s holemi i matky s kočárky a nikdo to nebral jako problém. To, že všichni měli své kabelky a zavazadla u sebe, bylo normální. Zeman ani Klaus se prostě názorů lidí ani jich samých nebáli a my také ne.

Co mne ale odrovnalo definitivně, byl ZÁKAZ TLESKÁNÍ. Já bláhová se domnívala, že mohu zatleskat tomu z mluvících poslanců, kteří mají jasné stanovisko shodné s mým. Ale ne dostala jsem pokyn, že tleskání se zakázané, že si to poslanci nepřejí. Proč mohou tleskat oni sami přímo ve sněmově, jsem se nedozvěděla. Asi by to těm, co bychom jim nezaplácali, přišlo líto. A za ty peníze, co to chudáci dělají, si umí zaplácat i sami.
Prostě demokracie v české poslanecké sněmovně umřela.


Pramen: http://volfova.blog.idnes.cz/c/466351/tak-mi-uz-zakazali-i-tleskat.html

* * *
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama