Živa a Veles jako slovanský jin a jang

31. července 2017 v 0:08 | Kara |  SOUČASNÁ poselství ŽIVY a VELESE

Slovanské bohy nenazývám bohy, ale VLÁDCE. Vládnou energií, kterou v sobě nosí, stráží, spravují a rozhojňují. Slovo bůh je něco abstraktního, neuchopitelného i neosobního, ale vládce je ten, který s láskou drží žezlo a hůl, ten, který se dotýká reálného a tvoří svou vizi v hmotném světě. Vládci přišli z nebes a jejich smyslem zde bylo tvořit "nebe na zemi"!

Tito vládci jsou také HLASEM PŘEDKŮ, neboť předkové tyto vládce ctili a žili vědomě v souladu s jejich energií, tito předci pokračují v nás a z druhé strany na nás dohlíží. Vzešli jsme z nich a v sobě proto také nosíme archetypy těchto vládců!


ŽIVA je slovanskou vládkyní rodiny a manželství, plodnosti, dává život, pomáhá s uzdravováním, tj. pomáhá vracet život zpět z nerovnováhy do rovnováhy ať už na poli tělesném nebo duševním. Není však matky bez otce, manželství a plodnosti bez ženy a muže, života není beze smrti.

Proto se dle slovanské mytologie k Živě přiřazuje její protějšek - vládce Veles. Je to vládce podsvětí, řádu, plodnosti i neobydlené krajiny, vod a stád, je také rádcem. Společně tak tvoří věčnou dvojici vládnoucí životu a smrti a plně realizující ženskou a mužskou sílu tady na zemi tak, aby zde Život pokračoval v hojnosti a ve své rovnováze!


Přeneseně Živa a Veles nesou v sobě vzájemnou doplňující se sílu stejného významu jako je Jin a Jang v čínském energetickém konceptu rovnováhy a jejich společná dynamika tvoří Jednotu. Propojíme-li se s touto silou, tak také tuto Jednotu dokážeme zhmotňovat v každodenním životě!

Je zde akorát jeden rozdíl, kterým se síla Živy a Velese liší od Jinu a Jangu. Tento rozdíl je třeba si uvědomit, neboť vede k hlubšímu nebo možná komplexnějšímu pochopení vlastního českého sebeurčení, které vzešlo ze slovanských kořenů. Kořenů, které jsou tvořeny našimi předky a na naše předky nás napojují. Díky těmto kořenům tu stále jsme.

Děkuji za slova. Pokračování příště.

Jasnou mysl a otevřené srdce Vám přeje Kara

* * *


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama